W piątek 8 grudnia literacka szopka krakowska zagościła w Antykwariacie Abecadło przy ul. T.Kościuszki 18. Szopka znalazła się na trasie spaceru Wokół Szopki pod numerem 27. Moja najnowsza praca jest dedykowana pisarkom i pisarzom związanym z Krakowem. Dodatkowo elementy szopki inspirowane są wyposażeniem Antykwariatu Abecadło, a zwłaszcza wyjątkowymi meblami, które antykwariat odziedziczył po dawnej Aptece pod Aniołem Stróżem, zlokalizowanej kiedyś w tym samym miejscu. Dziś flakoniki z medykamentami i tabletki zastąpione zostały książkami, co robi niepowtarzalne wrażenie.

Mam nadzieję, że w czasie zimowych dni czytelnicy będą mogli ogrzać się w blasku literackiej szopki krakowskiej, zaczytując się w książkach i pijąc ciepłą herbatę przygotowaną przez antykwariuszy. W szopce można już rozpoznać kilkoro autorów, jednak w najbliższym świątecznym czasie ich grono jeszcze trochę się powiększy.

Szopka na zabytkowej ladzie Antykwariatu Abecadło

Do Antykwariatu Abecadło Pana Antoniego Stąpora można dotrzeć spacerem bulwarami wiślanymi (przejście na wysokości Bulwaru Rodła, przez skwer Konika Zwierzynieckiego), jak również przechodząc od strony ul. Włóczków. Dojazd autobusem do przystanku DH Jubilat. Pomimo zamieszania związanego z remontem ul. T.Kościuszki dotarcie do antykwariatu nie jest trudne.

Od prawej Emilka z mamą Marzeną (autorki szopki), dr Andrzej Szoka (Muzeum Krakowa), Antoni Stąpor (właściciel Antykwariatu Abecadło)

Spacerownik jest do pobrania na stronie KBF. Wydarzenie „Wokół Szopki. Spacerem po Krakowie” jest po raz dziewiąty organizowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i Muzeum Krakowa. Moje szopki można też zobaczyć:

  • na Rynku Głównym (pod wieżą Ratuszową)
  • przy Rynku Głównym 36 (w Księgarni Kurant)
  • przy ul. Karmelickiej 7 w sklepie Suempol
  • na placu wielkiej armii Napoleona
  • w Galerii Kazimierz